Disleksi Gebze

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Disleksi Gebze

Disleksi bir öğrenme güçlüğüdür ve bireyin okuma yazma heceleme ve kelime tanıma becerilerini etkileyen bir durumdur. Disleksi genellikle dilin seslerini ve harfleri birleştirme sürecinde güçlük çekme şeklinde kendini gösterir. Disleksinin tam nedeni bilinmemekle birlikte genetik ve çevresel etmenlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkabileceği düşünülmektedir. Beyindeki bazı alanlardaki farklılıklar işitsel veya görsel işleme sorunları dil gelişimi ve beyin fonksiyonlarında zorluklar disleksinin oluşumuna katkıda bulunabilir. Disleksi belirtileri bireyden bireye farklılık gösterse de okuma güçlüğü yazma zorluğu heceleme sorunları ve kelime bulma güçlüğü gibi yaygın belirtiler bulunur.

Disleksinin Etkilerini Gidermek İçin Gebze’deki Hizmetlerden Faydalanın

Disleksi olan bireyler harflerin sıralanması hecelemeler okuma hızı anlama ve yazma becerileri gibi alanlarda güçlük yaşayabilirler. Disleksi genellikle çocukluk döneminde fark edilir ancak bazı durumlarda yetişkinlik döneminde teşhis edilebilir. Disleksi Gebze hizmetlerinin sağlamış olduğu imkanlar doğrultusunda bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Yavaş ve düzensiz okuma kelimelerin karıştırılması veya atlama okuduğunu anlamada zorluk gibi sorunlar yaşanabilir. Harflerin ters yazılması heceleme hataları yazarken kelime sıralamasında güçlükler gibi zorluklar ortaya çıkabilir.

Özel Destek ve Stratejiler

Disleksi olan bireylerin normal veya üstün zekaya sahip olmalarına rağmen okulda ve günlük yaşamda bazı zorluklarla karşılaşabilirler. Ancak disleksiyle yaşayan bireylerin öğrenme süreçlerinde Disleksi Gebze hizmetinden yararlandığı takdirde sizlere sağlamış olduğu hizmetler ile farklı stratejiler kullanarak başarılı olmaları mümkündür. Disleksi olan bireyler zeka düzeylerine bakılmaksızın okul ve günlük yaşamda çeşitli zorluklarla karşılaşabilirler. Ancak Disleksi Gebze bu bireylerin öğrenme süreçlerinde destek sağlamak için önemli bir rol oynar.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları