Dispraksi Gebze

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Dispraksi Gebze

Dispraksi motor becerilerin koordinasyonunda ve kontrolünde sorun yaşanan bir nörolojik bozukluktur. Bu durum kişinin günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirirken hareketlerini düzenlemekte zorluk çektiği anlamına gelir. Dispraksi genellikle çocukluk döneminde ortaya çıkar ancak bazı durumlarda yetişkinlikte de teşhis edilebilir. Dispraksi  Gebze hizmetleri tedavisinde kasların koordinasyonunu etkilediği için denge ve koordinasyon sorunlar da görülebilir.

Motor Becerilerin Koordinasyonunda Sorunlar

Dispraksi beynin hareketleri planlama ve uygulama yeteneğini etkileyen bir sorun olduğu için çeşitli alanlarda sorunlara yol açabilir. Dispraksi öğrenme güçlükleriyle birlikte seyredebilir ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu DEHB gibi başka nörogelişimsel bozukluklarla da ilişkilendirilebilir. Dispraksi  Gebze hizmetleri ile fizyoterapist veya ergoterapist değerlendirmesi ve gözlemi sonucunda konulabilir ve gerekli tedaviler başlanarak sorunlara çözüm sağlanabilir.

Dispraksinin Semptomları ve Etkileri

Dispraksiye sahip bireyler spesifik terapiler özel eğitim ve destek programlarıyla becerilerini geliştirebilir ve günlük yaşam aktivitelerini daha iyi idare edebilirler. Bu tür tedaviler bireysel ihtiyaçlara ve semptomların ciddiyetine göre özelleştirilir. Dispraksi genellikle doğuştan gelen bir durumdur ve beynin motor becerileri kontrol etmek için gereken bilgileri işleme ve iletiminde sorunlar yaşamasıyla ilişkilidir. Bununla birlikte bazı durumlarda beyin hasarı travma veya diğer nedenlerden dolayı da dispraksi gelişebilir. Dispraksi genellikle ömür boyu devam eden bir durumdur ancak terapi eğitim ve destekle bireylerin becerilerini geliştirmeleri ve günlük yaşam aktivitelerini daha iyi idare etmeleri mümkün olabilir.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları