Gebze Atipik Otizm

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Gebze Atipik Otizm

Atipik otizm, otizm spektrum bozukluğu olarak da bilinir. Bu, genel otizm tanı kriterlerini karşılamasa da, kişinin sosyal, duygusal ve davranışsal alanlarda belirli zorluklar yaşadığı bir durumdur. Gebze Atipik Otizm, kişinin genel otizm tanı kriterlerini tam olarak karşılamamasına rağmen, sosyal, duygusal ve davranışsal alanlarda belirli zorluklar yaşaması durumunda konulabilir. Atipik otizm tanısı, çocuklar ve yetişkinler için uygun olabilir. Örneğin çocuklar belirli sosyal becerileri öğrenmiş olsalar bile, sosyal iletişim veya empati gibi becerilerde zorluklar yaşayabilirler. Aynı şekilde yetişkinlerde de sosyal iletişim veya empati gibi becerilerde zorluklar yaşanabilir. Atipik otizm tanısı, kişinin özelliklerini ve zorluklarını en iyi şekilde anlamak ve uygun tedavi ve desteği sağlamak için kullanılır.

Atipik otizm belirtileri nelerdir sorusuna değinecek olursak bunlar; Bir konuşmayı sürdürmede zorluk çekebilir. Arkadaş edinmekte zorluklar yaşayabilir veya mevcut arkadaşlıklarda zorluklar yaşayabilir. Empati eksikliği ve duygusal ifadesinde zorluklar yaşayabilir. Örneğin, kişi duygusal durumlarını ifade etmekte zorluklar yaşayabilir veya başkalarının duygusal durumlarını anlamakta zorluklar yaşayabilir. Trenler, makineler veya hayvanlar gibi belirli bir konu alanına aşırı ilgilenme olabilir. Çocuklar için, oyun becerilerinde zorluklar yaşayabilir. Örneğin, çocuklar sosyal oyunları veya oyuncakları kullanmakta zorluklar yaşayabilir. Olağandışı beğeniler ve beğenmemeler, Değişiklikleri kabul etmede zorluk yaşayabilirler. Ancak bunlar genel olarak belirtiler olup, her kişi için geçerli olmayabilir. Ayrıca, belirtilerin şiddeti veya sıklığı da değişebilir. Atipik otizm tanısı konulması için, Gebze Atipik Otizm uzman tarafından incelenmesi gerekir.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları