Gebze Dikkat Dağınıklığı

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Gebze Dikkat Dağınıklığı

Çocuklarda dikkat dağınıklığı, çocukların dikkatlerinin kolayca dağılmasına ve odaklanmasını koruya karşın zorluklar yaşamalarına neden olan bir durumdur. Çocuklar dikkat dağınıklığı olan, okulda veya evde yaptıkları işlerde sıkılma, unutkanlık, huzursuzluk veya dikkatlerini koruya karşın odaklamakta zorluklar yaşayabilirler. Dikkat Dağınıklığı, çocukların genellikle ADHD olarak bilinen bir durum olarak tanımlanır. ADHD, çocukların dikkatlerini koruya karşın odaklamakta veya davranışlarını kontrol etmekte zorluklar yaşamasına neden olan bir durumdur. Çocuklar ADHD olan, okulda veya evde yaptıkları işlerde huzursuzluk, dikkatlerini koruya karşın odaklamakta zorluklar yaşayabilirler. Gebze Dikkat Dağınıklığı tedavisi, çocuğun yaşadığı zorlukları ve durumun seviyesini belirleyecek bir doktor veya uzman tarafından yapılır. Tedavi, çocuğun ihtiyacına göre değişebilir ve özel egzersizler, dikkat ve odaklama becerileri, terapi veya ilaçlar gibi yolları içerebilir.

Dikkat dağınıklığını tedavi etmek için birden fazla yol vardır ve kişinin ihtiyaçlarına ve durumuna göre seçilir. Gebze Dikkat Dağınıklığı tedavisinde dikkat ve odaklama becerileri geliştirmek için özel egzersizler yapmak, dikkat dağınıklığını azaltabilir. Sağlıklı beslenmeye ve omega3 yönünden zengin olan gıdaları sık sık tüketilmelidir. Ayrıca uyku düzenine dikkat edilmeli ve düzenli olarak da temiz hava alınarak bol bol aktiviteler yapılmalıdır. Kişisel veya aile terapileri, dikkat dağınıklığının nedenlerini ve etkilerini anlamak ve öğrenmek için yararlı olabilir. Psikologlarımızdan destek alarak bireyin odaklanmada zorluk yaşadığı konuları belirleyip nedenleri üzerinde çözümler üretilmelidir. Böylece dikkat dağınıklığı tedavisi olumlu sonuçlandırmış oluruz.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları