Gebze Duyu Bütünleme

Gebze Duyu Bütünleme

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.


Gebze Duyu Bütünleme

Duyu bütünleme terapisi (DBT), Gebze ilçesinde yaşayan bireylerin çevrelerinden aldıkları duyusal uyaranları doğru şekilde algılamaları, işlemeleri ve yanıtlamaları için gerekli becerileri öğrenmelerine yardımcı olan bir terapi yöntemidir. DBT, çocuklar, gençler ve yetişkinler arasında sıklıkla kullanılan bir tedavi yaklaşımıdır ve günlük yaşam aktivitelerinde bağımsızlık düzeyini artırmayı hedefler.

Gebze’deki DBT, bireylerin çevrelerindeki duyusal uyaranları nasıl işlediği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlar. Bu uyaranlar, beş duyunun yanı sıra diğer duyusal sistemleri içerir. Duyusal uyaranları doğru bir şekilde işleme becerisi eksik olan bireyler, günlük yaşamlarında zorluklar yaşayabilirler. Örneğin, Gebze’de bir kişi, yüksek sesli bir ortamda konsantre olmakta güçlük çekebilir ve öğrenme süreci olumsuz etkilenebilir. DBT, bu tür durumlarla başa çıkma becerilerini geliştirmek için çeşitli duyusal uyaranları kullanır. Bu şekilde, bireyler duyusal uyaranları daha etkili bir şekilde işleyebilir ve günlük yaşam aktivitelerinde daha bağımsız olabilirler.

Sonuç olarak, duyu bütünleme terapisi (DBT), Gebze ilçesinde yaşayan bireylerin duyusal uyaranları uygun şekilde işleme ve yanıt verme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Gebze’deki DBT hizmetleri, bireylerin duyusal uyaranları nasıl algıladığını ve işlediğini anlamalarına yardımcı olurken, günlük yaşam aktivitelerinde daha fazla bağımsızlık elde etmelerine olanak sağlar.

Kocaeli Ergoterapi ve Danışmanlık Merkezi olarak profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Ergoterapist Rabia BULUT

 

 

Darıca Duyu Bütünleme / Gebze Duyu Bütünleme / Çayırova Duyu BütünlemeKocaeli Duyu Bütünleme

 


Hizmetlerimiz

+90 545 932 30 95
Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip
99%
Çocuklara Özel Çözümler
99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları

E. M.

E. M.

Danışan

Biz Rabia hanıma sadece değerlendirme için geldik. Çünkü Rabia hanımın merkezine çok uzaktık. En azından bir değerlendirme alıp yol haritası oluşturmak istedik. Nasıl ilerleyeceğimiz konusunda bize ışık oldu. Yol gösterdi. Çocuğumu uzman bir şekilde değerlendirdi. Memnun kaldık. Yakındaysanız destek almaktan çekinmeyin.

A. K.

A. K.

Manager

Rabia hanımdan çok memnunuz. Oğlum otizmli 3 yaşında. daha önce özel eğitim dışında ders almamıştık. Ergoterapinin faydalarını duydum terapilere başladık. Kısa süre oldu ama ona rağmen gözle görülür değişimler oldu. Çocuklarla iletisimi çok güzel. Sorularınız endişeleriniz çok olsa bile anlayışla sabırla güzel cevaplandiriyor. Allah razı olsun.

E. A.

E. A.

Danışan

Rabia hanımla doktor takvimi sayesinde tanıştık. 4 yaşında oğlum var. konuşma terapisine gittik henüz hazır olmadığını ilk önce ergoterapi alması gerektiğini söyledi bende araştırdım Rabia hanımla tanıştık. 6 aydır devam ediyoruz. Çok güzel ilerlemeler kaydettik. Duyu bütünleme problemleri gün geçtikçe azaldı. Çok Teşekkürler.

H. K.

H. K.

Danışan

Rabia hoca ile tanıdığımız vasıtasıyla tanıştık. 4 yasında kızım var yemek şeciyodu çok az yemek yiyordu akşama kadar yemek yemese anne acıktım demezdi. Rabia hoca ilk önce değerlendirdı bu problemlerin altında yatan sebepleri açıkladı duyu bütünleme terapisine basladık kızımdaki değişiklikleri görebiliyorum artık daha çok yemek yemeye basladi.

J. A.

J. A.

Danışan

Rabia hanımı psikologumuz önerdi. 4 yaşındaki oğlum çok harektliydi. Hiç yerinde durmuyor, yemek yerken TV izlerken bile hareket ediyordu. Bende okula gidince de mi böyle olucak endişesi ile her yere başvurdum. İyiki Rabia hanımla tanıştık şuan seanslarimiza haftada bir olarak devam ediyoruz. Oğlum artık hareketlerini kontrol etmeye başladı.

M. S.

M. S.

Danışan

Rabia hoca ile doktor takvimi aracalığı ile tanıştık. 2 yaşında kızım otizm belirtileri gösteriyordu. Doktorumuz yoğun eğitim almasını ön gördü. Rabia hoca ile 4 ay çalıştık. Halen devam ediyoruz. Doktorumuz ve biz çok iyi gelişimler gördük bu kısa süreçte. Kendisi çok güleryüzlü sıcakkanlı. Kendisine her saat ulaşabiliyorum. Her zaman ilgiyle cevap veriyor.