Gebze Duyu Bütünleme

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Gebze Duyu Bütünleme

“Çocuk Duyu Bütünleme” çocukların duyularını işitme, görme, dokunma, koku, tat nasıl algıladıkları ve bu algıları nasıl kullandıklarının incelenmesidir. Çocukların duyu bütünleme yetenekleri gelişebilir veya zayıf olabilir, bu nedenle çocukların duyu bütünleme eğitimi almaları tavsiye edilir. Gebze Duyu Bütünleme eğitim çocukların duyularının işlevini iyileştirmek için yapılandırılmış aktiviteler ve oyunlar oluşturmaktadır. Ayrıca 5 duyumuzun farkındayız ama 3 ek duyu daha olduğunu biliyor muydunuz?

Propriosepsiyon, vücudun kendi içinde meydana gelen hareketleri ve pozisyonları algılamak için kullanılan duyudur. Proprioseptif duyu, vücudun kas ve eklem hareketlerini, pozisyonlarını, hızlarını ve yönlerini algılamak için kullanılır. Propriosepsiyon, vücudun dengede kalmasını, hareketlerin koordinasyonunu ve nesnelerle etkileşimde bulunmasını sağlar. Propriosepsiyon, duyusal bilgi için kaslar, eklemler ve tendons üzerindeki duyarlı receptorlar aracılığıyla alınır. Proprioseptif duyunun bozuk olması, dengesizlik, koordinasyon bozuklukları veya hareket kontrolünün zorluğu gibi sorunların oluşmasına neden olabilir. Diğer bir duyumuz ise Vestibüler sistemimizdir.  Vestibüler sistemi dengenin ve pozisyonun algılanmasını sağlayan bir duyudur. Bu sistem, iç kulakta bulunan vestibüler organlar tarafından oluşur. Vestibüler organlar, dengenin ve pozisyonun algılanması için hareket ve hız bilgilerini işler. Bu organlar, kulağın içinde bulunan labirent adı verilen bir yapıya sahiptir. Labirent, içerisinde kristaller olan ve hareket eden bir sıvı olan endolimf adı verilen bir sıvı içerir. Bu sıvının hareketi, kulaktaki kristaller aracılığıyla beyindeki vestibüler sinirlere bilgi gönderir. Vestibüler sistem beyin tarafından bu bilgilerin kullanılmasıyla pozisyonun, hareketin ve hızın algılanmasını sağlar. Vestibüler sistemin bozuk olması, dengesizlik, mide bulantısı, göz hareketlerinde bozukluklar veya vertigo gibi semptomlar oluşmasına neden olabilir. Gebze Duyu Bütünleme uzmanları olarak siz değerli çocuklarınızın daha sağlıklı gelişmesi için bütün imkanları kullanıyoruz.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları