Gebze Konuşma Bozukluğu

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Gebze Konuşma Bozukluğu

Konuşma bozukluğu, çocuklar için sözcükleri, cümleleri veya konuşma düzenini doğru bir şekilde kullanamamak veya kullanmakta zorluk çekmek olarak tanımlanabilir. Bu bozukluk, çocuğun yaşına, dil becerilerine veya öğrenme güçlüklerine bağlı olarak farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Konuşma bozukluğu, çocuğun sosyal, okul veya aile hayatını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, çocuklar için erken tanı ve tedavi önemlidir. Gebze Konuşma Bozukluğu sizlere bu alan destek olmaktadır. Bu konuşma bozukluğu birçok çocukta görülmektedir fakat önemli olan burada erken fark edip bunu uzmanlara danışmaktadır. 

Çocuklarda konuşma bozukluğu tedavisi, çocuğun yaşı, dil becerileri ve öğrenme güçlükleri gibi faktörlere göre değişebilir. Ancak genel olarak, konuşma terapisi en yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemidir. Terapist çocuk ile onun yaşına uygun oyunlar oynayarak, görsel resimler ve kitaplar okuyarak masa veya yer aktiviteleri içerisinde dil gelişimini sağlayabilmektedir. Bunun yanında çocuğun yaşına uygun kelime haznesi ve dil kurallarını pratik etmek için model olma ve tekrarlama yöntemlerini kullanmaktadır. Çalışmalar, çocuğun sosyal, okul veya aile hayatını etkileyen konuşma bozukluklarını azaltmaya veya önlemeye yönelik olmaktadır. Konuşma bozukluğunu çocuğun dil becerilerini arttırmak için oyunlar, hikayeler ve diğer etkileşimli aktiviteler de kullanılabilir. Gebze Konuşma Bozukluğu sizlere son olarak çocuğun genel sağlık durumuna veya diğer sağlık sorunlarına bakılması önemlidir. Çünkü bazı sağlık sorunları konuşma bozukluğu yaratabilir.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları