Gebze Otizm

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Gebze Otizm

Otizm, genellikle çocukluk döneminde ortaya çıkan, sosyal iletişim, iletişim ve davranışları etkileyen bir gelişim bozukluğudur. Otizm spektrum bozuklukları (ASD) olarak adlandırılır, çünkü otizm semptomları kişiden kişiye değişebilir ve bu nedenle farklı derecelerde ve farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Gebze Otizm uzmanları olarak otizm semptomları arasında en yaygın olanı sosyal iletişim ve iletişim sorunları, davranışlar ve oyunların tekrar tekrar veya rutinleşmiş şekilde yapılması, duygusal veya duyusal değişimlerde tepki vermeye veya uyum sağlamaya zorlanma, alışkanlıklar veya rutinleri değiştirmekte zorlanma saymaktadır.

Otizm tanısı, çocuğun davranışlarını ve sosyal iletişim becerilerini inceleyen psikiyatrist veya pediatrist tarafından yapılmaktadır. Otizm tedavisi genellikle çok disiplinli bir yaklaşım gerektirir ve terapiler arasında psikolojik danışmanlık, sosyal beceri eğitimi, dil ve iletişim terapisi gibi Gebze Otizm uzmanlar tarafından yapılabilir. Otizm belirtileri arasında yer alan bazı örnekler verilmiştir. Bunlar; Göz temasından kaçınırlar, sosyal oyunlar veya etkileşimlerde zorluk çekebilir, anlamlı bir şekilde gülümseme veya başka duygusal ifadeler kullanmakta zorluk çekebilir. Sosyal iletişim ve empatide zorlukları, iletişim sorunları, konuşma veya yazılı iletişimde gecikmeli veya hiç olmayan, yanıltıcı veya anlamsız sözcükler kullanabilir, anlamlı bir şekilde gösteriş yapmakta zorluk çekebilir, tekrarlayan veya rutinleşmiş davranışlar, duygusal veya duyusal değişimlerde tepki vermeye veya uyum sağlamaya zorlanma, gelişimsel veya zihinsel gerilikler vs.  Belirtilerinin hepsi otizm spektrum bozukluğu olan her bireyde görülmeyebilir veya farklı şekilde ortaya çıkabilir.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları