Duyusal Hassasiyetler Gebze

Doğru Yaklaşım

Çocuğunuz için en doğru yaklaşımlar ile sürece başlıyoruz.

Doğru İletişim

Çocuğunuz için en doğru iletişim ile süreci iletletiyoruz.

Doğru Çözümler

Çocuğunuz için en doğru çözümler ile süreci tamamlıyoruz.

Duyusal Hassasiyetler Gebze

Duyusal hassasiyetin tedavisinde profesyonel destek almanın büyük önemi vardır. Uzman bir terapist veya doktor, bireyin durumunu değerlendirir, semptomları anlamaya yardımcı olur ve uygun tedavi yöntemlerini belirler. Siz de duyusal hassasiyetler Gebze hizmetinde profesyonel destek almayı tercih edebilirsiniz.

Duyusal hassasiyet, bir kişinin duyularının normalden daha yoğun ve hassas olması durumudur. Bu durum, kişinin çevresel uyarıcılara karşı aşırı duyarlılık göstermesine ve bunların etkilerini normalden daha yoğun bir şekilde hissetmesine neden olabilir. Ses, ışık, dokunma, tat veya koku gibi duyusal uyaranlar, duyusal hassasiyeti olan kişilerde rahatsızlık, aşırı tepki veya acıya neden olabilir. Bu durum, otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu veya duyusal işleme bozukluğu gibi bazı nörolojik durumlarla ilişkilendirilebilir.

Duyusal Hassasiyet Kimlerde Görülür

Duyusal hassasiyet, çeşitli nedenlerle farklı insanlarda görülebilir. Öncelikle, otizm spektrum bozukluğu olan bireylerde sıkça görülür. Bunun yanı sıra, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu duyusal işleme bozukluğu, anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk gibi nörolojik veya psikiyatrik durumları olan kişilerde de duyusal hassasiyet daha sık görülür. Bununla birlikte, duyusal hassasiyet herhangi bir tanı almamış bireylerde de ortaya çıkabilir. Genellikle, çevresel uyaranlara karşı aşırı duyarlılık ve reaksiyonlar sergileyen herhangi bir kişi duyusal hassasiyet yaşayabilir. Bu gibi durumlarda duyusal hassasiyetler Gebze hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Duyusal Hassasiyet Tedavisinde Profesyonel Destek

Duyusal uyarıcılara maruziyeti düzenlemek, stresi azaltmak, duyusal entegrasyon becerilerini geliştirmek ve uygun başa çıkma stratejilerini öğrenmek gibi çeşitli yaklaşımları içerebilir. Profesyonel destek, bireye duyusal hassasiyetle başa çıkma becerilerini öğretirken aynı zamanda destekleyici bir ortam sağlar ve kişinin yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olur.

+90 545 932 30 95

Neden Bizler?

history-img3.jpg

Her çocuk özeldir yaklaşımı ile çocuklar için en iyisini planlıyor ve uyguluyoruz. Çocuklara özel özel çözümler ve gelişmeler sunuyoruz.

Alanında Uzman Ekip 99%
Çocuklara Özel Çözümler 99%

Konuşma Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Davranış Bozuklukları

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğü

Daha fazla bilgi almak için hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Danışan Yorumları